poniedziałek, 6 grudnia 2010

KRWAWIENIA PO WSPÓŁŻYCIU

"Ostatnio współżyłam z moim chłopakiem po raz pierwszy. Byłam dziewicą. Podczas stosunku wystąpiło u mnie krwawienie jednak zastanawia mnie jak długo po pierwszym stosunku może krwawić kobieta? 
Pytam, ponieważ cały czas od momentu stosunku mamplamienia.
Chciałabym wiedzieć przez jaki okres czasu 
mogę się tego plamienia spodziewać??
Czy krwawi sie tylko podczas pierwszego stosunku czy także podczas drugiego?"
Karolina (20 lat)

Odpowiedź: Jeśli podczas pierwszego stosunku wystąpiło krwawienie, trzeba odczekać co najmniej 2 tygodnie zanim znów zaczniesz współżyć. To bardzo ważne! Wszelkie ranki muszą się zagoić. Inaczej podczas każdego kolejnego stosunku będą się otwierać, powodując ból, krwawienie, a w efekcie przykrą infekcję lub nawet zakażenie!
Szkoda, że nie napisałaś od jak dawna plamisz. Jeśli przez 2 tygodnie od stosunku plamienia nie ustąpią, zgłoś się do lekarza ginekologa. Jednakże wg mnie krwawienie na pewno niebawem minie. Pamiętaj o tym, aby zaczekać ze współżyciem tak jak wyżej wspominałam. Najlepiej unikać bezpośredniego kontaktu z raną również rąk czy palców. Ważna jest również prawidłowa higiena. Podmywaj się zawsze żelem do higieny intymnej z dodatkiem kwasu mlekowego i przyjaznym ph (ok. 5,5). Nie używaj mydła! 

niedziela, 5 grudnia 2010

Kto płaci na randce

Wydawało by się rzeczą oczywistą, że to mężczyzna zapraszając kobietę uznaje to za czystą powinność, jednak niektórzy panowie są feministami wyznającymi równouprawnienie lub też są w stanie dostosować się do zasad swojej partnerki.
Bardzo istotne jest też z jakim typem kobiety mamy do czynienia, oto krótka lista typów:
Tradycjonalistka- na randce stara się być damą w każdym calu, w związku z tym chce być odpowiednio traktowana, nie porusza kwestii rachunku, choć delikatnie może zasugerować swoje niezadowolenie, jeżeli mężczyzna kwapi się do zapłaty.
Feministka radykalna- jest samowystarczalna, kwestię płacenia za siebie rachunku uznaję za sprawę oczywistą, jest stanowcza.
Feministka pragmatyczna- uznaje, że równouprawnienie powinno być wtedy gdy jest korzystne dla kobiety, pomimo swojej niezależności zapłatę rachunku pozostawia mężczyźnie.
Wyluzowana- jest gotowa na ustępstwa i kompromis, może sama za siebie zapłacić, jednak szarmanckość partnera przyjmuje z uśmiechem;).

Jak powszechnie wiadomo kobiety czują się dobrze przy mężczyznach, którzy dostarczają im poczucie bezpieczeństwa dlatego płacenie rachunku jest aktem symbolicznym. Mężczyzna płacąc rachunek pokazuje, że potrafi o nią zadbać i jest dla niego ważna. Faceci, którzy w ten sposób do tego podchodzą mogą poczuć dyskomfort wówczas, gdy partnerka stanowczo będzie upierała się przy podziale kosztów rachunku, bądź samodzielnym uregulowaniem, będzie to dla nich sygnał, że chce go trzymać na dystans.
Należy więc traktować wszelkie przedrandkowe ustalenia z przymrużeniem oka i pamiętać, że rzeczywistość jest dynamiczna.

Więc przy zapłacie należy brać nogi za pas ;d

piątek, 3 grudnia 2010

Jak zdobyć wymarzoną dziewczynę, czyli czego pragną kobiety - część 1

Jako najbardziej zapatrzona w siebie, wredna, cyniczna i chamska użytkowniczka tego forum pozwoliłam sobie na taki mały prezencik dla Was panowie, otóż postanowiłam napisać artykuł…. Lecz uwaga to nie będzie zwykle, nudne i bezsensowne gadanie o niczym. W sumie będzie a właściwie już jest to zbiór pragnień kobiet, wspólnych pragnień bo pomimo tego że każda z nas przedstawicielek płci pięknej jest inna w głębi duszy każda z nas nawet ta z pozoru najbardziej niedostępna marzy a panu idealnym którego na potrzeby artykułu nazwijmy panem Y.
Po wielo godzinnym rozważaniach, rozmowach, kłótniach i dyskusjach z wieloma moimi koleżankami i nie tylko z nimi wspólnie stwierdziliśmy że pan Y powinien być wyposażony w :

1) Dystans do samego siebie, na Boga panowie mimo tylko robimy z siebie takie płytkie królewny jeśli facet jest niewiarygodnie cudowny nawet jak będzie pryszczatym, łysym dresem jesteśmy wstanie go pokochać ale nie zrozumcie mnie źle to nie znaczy że nie macie o siebie dbać bo zawsze facet o niebanalnej urodzie ma łatwiej w życiu i poderwie szybciej dziewczynę niż niezbadany, śmierdzący potem koleś. Poza tym nie użalać się nad sobą bo takie przypadki też się zdarzają, wy przecież nienawidzicie jak my kobiety trujemy Wam o tym jakie jesteśmy niedoskonałe więc i wy zachowajcie uwagi a propo swojego wyglądu dla siebie, jeśli wam on nie odpowiada na siłownie iść , pobiegać i od razu jest lepsza samoocena, jednak nigdy nie róbcie z siebie zakochanym w sobie narcyzów , niektóre to lubią (czytaj ja) ale tylko niektóre więc lepiej nie ryzykować i zachować umiar .

2) Nie róbcie z siebie na siłę maczo: Fakt, my baby kochamy męskich facetów ale zachowania typu patrz jestem prawdziwym facetem i żadna pinda nie będzie mi podskakiwać są okropne, wysilcie i czasami skuście się na jakiś czuły gest np. powiedźcie że wam zależy albo dajcie kobiecie zwykłego kwiatka za 2 zł od tego nie zbankrutujecie a nam takie gesty zapadają w głowę i pozostawiają miłe wspomnienia.

3) Komplementy proszę: Otóż my płeć piękna jesteśmy lachę na komplementy jak nikt. Jednak musza być one prawdą, jak powiesz lasce z nogami jak kombinerki że ma cudne nogi nie dość że się dziewczyna speszy to jeszcze weźmie to za sarkazm a w efekcie wypadniesz na skończonego idiotę.

4)Pewność siebie: Tak, nie zastanawiać mi się proszę 100 razy czy zagadać do dziewczyny tylko podejść i zacząć rozmawiać ale nie na jakieś głupie , bezsensowne teksty typu’ ej mała mam auto’ albo ‘ hej, mam na imię Andrzej, zapamiętaj dobrze te imię bo niedługo będziesz je głośno krzyczeć’. Panowie trzymajcie klasę, podchodzicie przedstawiacie się i mówicie dziewczynie że zainteresowała was gdyż np. mam niesamowite spojrzenie, wygląda na sympatyczna i interesującą osobę albo dużo miłego słyszeliście na jej temat od znajomych i z chęcią byście ją poznali. Naprawdę chamskie odzywki i cykanie się wam nic nie da

5)Poczucie humoru: Każda z nas to ceni, więc wyposażyć się w zabawne historie z życia czy dowcipy gdyż to zawsze się przydaję

Na dziś to wszystko, jeśli artykuł okazał się pomocny piszcie z chęcią napiszę drugą część. Mimo wszystko jednak mam nadzieję że pomogłam i moje rady poskutkują …

czwartek, 2 grudnia 2010

Jak poderwać dziewczynę

Podoba ci się jakaś dziewczyna, lecz nie za bardzo wiesz co zrobić, aby zwróciła na ciebie uwagę? Nie wiesz jak poderwać dziewczynę? Przeczytaj nasze rady!
1. Miejsce i czas spotkania
Aby poderwać dziewczynę trzeba mieć do tego odpowiednie okoliczności. W jednych miejscach podrywa się łatwiej, w innych trudniej. Trzeba też zrobić coś, aby dziewczyna w tym miejscu się znalazła. Oczywiście my też tam musimy być, jakby niby nic. Najlepszym miejscem do tego będzie dyskoteka. Wcześniej czy później jakaś na pewno się odbędzie, więc musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli już będziesz wiedział, że jakaś jest i będziesz pewny, że ona idzie, to wybierz się i ty. Weź ze sobą jakiegoś kolegę, żeby nie było to zbyt podejrzane.
2. Wygląd
Chcąc czy nie, musisz jakoś niestety przyzwoicie wyglądać. Niestety nie jest prawdą, że kobiety lubią twardzieli, takich, że na 5 metrów czuć że idzie. Zapach potu, to niestety nie afrodyziak. Dlatego jeżeli już jesteś pewny, że tego dnia spotkasz się z nią to się przynajmniej dobrze umyj. Nie zmuszam cię to perfumowania się nie wiadomo czym, choć oczywiście nie zaszkodzi ci to.
3. Jak zacząć rozmowę?
Wszystko już zostało dopięte na ostatni guzik i plan się realizuje. Jesteś na dyskotece, ona też jest. Widzisz, że chwilkę stoi sama. Jest to więc czas, aby do niej podejść. Jak zacząć? Niewątpliwie, "gadane jest najważniejsze, na gadane można wiele załatwić :)". Trzeba więc zacząć dobrym komplementem. Tylko nie mów jej, że ładnie wygląda! To zbyt proste. Zresztą, skoro podszedłeś do niej, a nie do innej, to ona doskonale wie, że się ci podoba. Powiedz coś o jej urodzie, ale tak, żeby ją zaskoczyć. Przykłądy takich gadek to: "Niesamowita fryzura, dodaje ci uroku i atrakcyjności", albo "Perfekcyjny makijaż".
4. A co potem?
Start mamy za sobą. Teraz powinniśmy luźno z nią rozmawiać, być sobą, słuchać co do nas mówi. Powinniśmy starać się być dowcipnymi, aczkolwiek to jest bardzo niebezpieczne, gdyż można palnąć bardzo dużą głupotę. Jeżeli ktoś nie jest pewny swojego dowcipu to lepiej nie ryzokować! Jeżeli rozmowa dobrze się klei to możemy zaryzykować i poprosić dziewczyne do tańca.
5. Taniec
Z pewnością dziewczyna nie spodziewa się po tobie, że jesteś królem parkietu. W tańcu uważaj, żebyś nie stawał jej na nogi. Lepiej tańczyć spokojne kawałki, gdyż można wtedy szeptać jej coś do ucha, najlepiej komplementy (ale nie oczywiste). Jeżeli jest ku temu okazja, to najlepiej podrywa się walcem!
6. Co na koniec?
Na koniec najlepiej powiedzieć, że świetnie się razem bawiliśmy i zaproponować ponowne spotkanie, z tym że w bardziej odpowiednim do tego miejscu, np parku.

Powodzenia w podrywaniu chłopaki!

środa, 1 grudnia 2010

Kolczyk w języku? Uważaj na zęby!

Ponad 70% osób posiadających kolczyki w brodzie lub w języku trafia prędzej czy później do dentysty z uszkodzonymi zębami – podaje Stomatologia Danuta Borczyk w Katowicach. Najczęściej zęby niszczymy sobie nieświadomie podczas snu lub podczas zabawy kolczykiem. „Ofiarami” kolczyków są najczęściej kobiety poniżej 18 roku życia. Stanowią one aż 90% wszystkich przypadków uszkodzenia zębów i szkliwa przez kolczyk.

Ozdoba, która niszczy zęby?

Popularne kolczyki na język w kształcie kulki są poważnym zagrożeniem dla zębów. Jak zauważają dentyści, nie ma miesiąca, żeby do gabinetu nie zgłaszał się pacjent z ubitym lub złamanym przez kolczyk zębem. Na tym jednak nie kończą się problemy, jakie może spowodować noszenie kolczyka. Jak pokazują ostatnie badania metalowa ozdoba stanowi poważne zagrożenie dla całego organizmu.

– Złamanie, ukruszenie, a nawet wybicie to najczęstsze uszkodzenia mechaniczne zębów spowodowane przez kolczyk. Ulegają im przede wszystkim jedynki i dwójki górne oraz zęby przednie dolne, o które obija się kolczyk. Poza tym noszenie kolczyka powoduje podrażnienie przyzębia. Prowadzi także do odsłonięcia szyjek zębowych i utraty stabilności zęba – mówi lek. stom Danuta Borczyk ze Stomatologia Danuta Borczyk w Katowicach. I dodaje: - Na tym jednak problemy się nie kończą. Obijający się o zęby kolczyk uszkadza szkliwo, zdzierając powłokę zabezpieczającą ząb przed infekcją. Pamiętajmy, że kolczyk w jamie ustnej to kawałek metalu, który może spowodować takie same uszkodzenie zębów, jak bawienie się metalową łyżeczką do herbaty – mówi.

Ostatnie badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców z University of Buffalo pokazują, że aż u 47% osób noszących kolczyki w języku stwierdzono uszkodzenie zębów w jamie ustnej. Oprócz tego osoby te cierpiały także na obsuwanie się dziąseł i odwapnienia zębów. Uśmiech także częściej niż w innych przypadkach pokryty był kamieniem nazębnym. – Kolczyki zwykle noszą młode kobiety w wieku 16 – 21 lat, mające zdrowe zęby. Kolczyk powodując mikropęknięcie na powierzchni szkliwa otwiera drogę do próchnicy, ale także innych chorób jamy ustnej i dziąseł. Począwszy od zakażenia wokół zębów, skończywszy na pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu z ust, który powodują rozwijające się w zębach ogniska bakterii – mówi dr Danuta Borczyk.
A co jeśli uszkodzę ząb?

Dziś prawie 70% przypadków związanych z noszeniem kolczyka w jamie ustnej dotyczy złamania lub wybicia przednich zębów. – Robimy to nieświadomie. Podczas snu, jedzenia, zabawy kolczykiem, który obija się o zęby. Zwykłe kichnięcie może spowodować, uszkodzenie jedynki – mówi dentystka. – W każdym z przypadków pęknięcia szkliwa czy złamania zębów konieczna jest wizyta u dentysty, który naprawi ubytek, przywracając nam właściwy kształt i wygląd zęba, w przeciwnym razie nasze zęby narażone są na rozwój próchnicy – dodaje.
Jak zatem możemy uratować ząb zniszczony przez kolczyk? – Prosty ubytek jesteśmy w stanie usunąć wypełnieniem, tym samym, który używa się w przypadku plomb. W bardziej skomplikowanych przypadkach konieczna staje się wykonanie licowki ceramicznej lub korony. Niewyleczone, poważne uszkodzenia czy złamania wymagają często usunięcia zęba i leczenia implantologicznego, związanego ze wszczepieniem nowego zęba – mówi dr Danuta Borczyk. Problemu jednak wciąż nie zdają się dostrzegać same posiadaczki kolczyków. – Pacjentki często mając już uszkodzony ząb, nadal noszą kolczyk, albo wymieniają na inny, przekonane, że ten nie będzie uszkadzał zębów. Niestety każdy kolczyk bez względu na jego długość powoduje takie same szkody w jamie ustnej – mówi dentystka.
Jeśli nie kolczyk, to co?

Nie oznacza to, że trzeba całkowicie rezygnować z ozdób w jamie ustnej. Jako alternatywę stomatolodzy podają coraz popularniejszą biżuterię na zęby, którą możemy sobie zafundować u dentysty. – To nic innego jak kryształki, które za pomocą specjalnego kleju stomatologicznego dentysta mocuje na powierzchni zęba. Samo przymocowanie biżuterii jest bezbolesne. Kryształ utrzymuje się przez blisko rok. W każdej chwili można go wymienić na inny – mówi Danuta Borczyk.

Jednocześnie dentystka przestrzega przed samodzielnym mocowaniem biżuterii lub na bazarach. – Biżuteria na zęby musi być mocowana przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną specjalnym klejem kompozytowym utwardzanych światłem. Każda inna substancja może uszkodzić ząb. Pamiętajmy także o tym, że inaczej wygląda mocowanie biżuterii na naturalnych zębach, a inaczej na licówkach. W obu przypadkach należy jednak robić to w gabinecie stomatologicznym – mówi. Samo mocowanie biżuterii trwa niecałe 15 minut. Pacjentka ma do wyboru zarówno kształt jak i kolor kryształu. Najmodniejsze są dziś te od Swarovskiego.
Stomatolog Danuta Borczyk

wtorek, 30 listopada 2010

Nieposkromiona zazdrość


Każdy zakochany człowiek bywa czasem zazdrosny. To normalne. W dodatku szczypta zazdrości dodaje uczuciu pikanterii. Jest sygnałem dla twojego chłopaka, że ci na nim zależy. Problem zaczyna się, gdy uczucie to przejmuje nad nami kontrolę. W tym artykule podpowiem, jak wyrwać się ze szponów zazdrości i dać sobie drugą szansę.

Kiedy emocje zaczynają wymykać się spod kontroli
Dziewczyna ma prawo być niezadowolona, jeśli jej facet ogląda się za innymi laskami w krótkich spódniczkach. Ty także. Nie tłum jednak tego w sobie i nie porównuj się z "konkurencją', bo gwarantuję ci, że nawet jej nie masz. Efektem porównywania się może być wpędzenie się w kompleksy i rozpoczęcie zadręczeń siebie i chłopaka. Postaraj się nie popełniać tego drakońskiego błędu.
Zamiast robić fochy albo dobrą minę do złej gry, wytłumacz ukochanemu, jak się wtedy czułaś i dlaczego ( konkretnie ). Pamiętaj, że faceci nieraz instynktownie oglądają się za dziewczynami w spódniczkach, chociaż nawet nie są tego świadomi i później nie pamiętają nawet, że rzucili spojrzenia na nogi jakiejś panny.
Poproś go też, aby wyobraził sobie odwrotną sytuację, np. gdy ty na jakiejś imprezie poświęcasz mu mało uwagi, za to komplementujesz jego kolegów i obdarzasz ich pełnym podziwu spojrzeniem. Pamiętaj, by nie tracić nad sobą panowania, bo chłopak od razu pozna twoją słabość i w przyszłości nauczy się ją wykorzystywać.
Nie komentuj jednak za długo zaistniałej sytuacji. Niech on sam wyciągnie wnioski.
Swoją drogą, zastanów się, czy twoja reakcja nie była nieco przesadzona ( możesz poprosić kogoś znajomych, jeśli był świadkiem niepokojącej cię sceny ).

Zacznij wierzyć w siebie, a zaufasz też jemu
Gdy zaczynasz chodzić z chłopakiem, jesteś pewna swojej pozycji w związku. Wszystko zmienia się jednak, gdy tracisz wiarę w siebie. Zaniżone poczucie własnej wartości ( jestem gruba, brzydka, głupia ) sprawia, że zaczynasz czuć się niepewnie. To dla zazdrości podatny grunt, na którym bardzo szybko się rozwinie. Pamiętaj jednak, że większość kobiet ma jakieś kompleksy. Zamiast uznawać swoje za bardziej uzasadnione i ciągle obawiać się, że partner przejrzy na oczy i poszuka sobie kogoś odpowiedniejszego, zacznij robić coś, co podniesie twoją samoocenę. Wróć do swojego dawnego hobby, bardziej zadbaj o wygląd, zacznij się spotykać z przyjaciółkami. Tak pewnie postępowałaś, zanim zaczęłaś chodzić z obiektem swojej zazdrości - twoim własnym chłopakiem. Lecz zastanów się: Dlaczego miałabyś rezygnować z tego wszystkiego na rzecz związku?
Przecież nawet żyjąc w duecie, każdy ma prawo mieć swoje oddzielne zainteresowania i czas wyłącznie dla swoich potrzeb.
Skorzystaj z tej możliwości i na to samo pozwól swojemu mężczyźnie. Nie bój się, że gdy zniknie z zasięgu twojego wzroku, przestaniesz być dla niego ważna.

Gdy sprawy zajdą za daleko
Dałaś się osaczyć złudnej zazdrości ? Przestałaś wierzyć, że chłopak cię kocha i nadal pozostaje ci w stu procentach wierny ? Nie potrafisz się powstrzymać przed ciągłym poszukiwaniem dowodów zdrady ? Uwierz, że przez takie obsesyjne zachowanie doprowadzisz do bardzo poważnego kryzysu między wami.
Taki brak zaufania, ciągłe kontrolowanie i zaborczość zwykle ma przykry finał. Zniechęcony koleś w końcu wiąże się z kimś innym, chcąc po prostu zamanifestować swoją niezależność. Jak do tego nie dopuścić ?
Jeśli wpadłaś totalnie w sidła zazdrości, przyznaj się uczciwie sama przed sobą, że twoje zachowanie i myśli wymknęły się spod kontroli i zacznij uczyć się skutecznie nad nimi panować.To dość trudne, bo na początku wymaga działania wbrew sobie. Jest niczym terapia odwykowa. Kusi cię, by przeczytać sms-y i korespondencje, albo przetrząsnąć kieszenie ? Nie rób tego! Zajmij się czymkolwiek innym ( np. wyjdź na spacer, zrób porządek w SWOICH szufladach ). Gdy raz, drugi i trzeci powstrzymasz się przed niezdrowymi odruchami, potem będzie ci łatwiej i lżej. Twój chłopak chce gdzieś wyjść z własnymi przyjaciółmi, z którymi ty nie masz za wielkiego kontaktu ? Pocałuj go na do widzenia i bez oporów pozwól iść. Zamiast jednak samotnie zadręczać się w domu i wyobrażać, że poszedł na schadzkę, zajmij się czymś sensownym, wymagającym skupienia uwagi ( np. umów się z przyjaciółmi i obejrzyj ulubiony film ). Z czasem nauczysz się funkcjonować, dając wam obojgu więcej swobody i opierając związek na zaufaniu. Gdyby jednak proces ten trwał zbyt długo lub był zbyt trudny, poszukaj pomocy terapeuty bądź psychologa albo zasięgnij wsparcia u rodziców.

Warto wiedzieć...

Czasami masz prawo być w pełni zazdrosna. Kiedy ?
` Twój facet jest wobec ciebie zupełnie nielojalny np. na dyskotece przytula się do innej panny.
` On cię oszukuje. Mówi np., że musi dłużej zostać w szkole, a twoja znajoma widziała, jak w tym czasie flirtował w kawiarni z inną.
` Partner cię lekceważy, np. w twojej obecności podziwia urodę modelek na "rozbieranych" sesjach, przesadnie komplementuje twoją przyjaciółkę czy nieustannie opowiada o wyjątkowo atrakcyjnej, byłej dziewczynie.

Co zrobić, gdy on lubi adorować inne dziewczyny ?

` Porozmawiaj z nim bardzo, ale to bardzo poważnie. Wspólnie ustalcie, co w waszym związku się nie układa lub czego brakuje.
` Wyjaśnij mu, że jesteś niespokojna o jego uczucia. Zażądaj wręcz, by zmienił swoje postępowanie.
` Jeżeli on nic z tym problemem nie zrobi, rozważ, czy taki związek warto kontynuować. Zachowanie partnera wyklucza bowiem miłość i wzajemne zaufanie, a twoja zazdrość z czasem może przerodzić się w niszczącą się obsesję.

poniedziałek, 29 listopada 2010

Religie świata

Na świecie istnieje wiele wyznań. Jest to nieuniknione, choć pewnie niektóre z was twierdzą inaczej. Najprostszym sposobem, aby to udowodnić jest wyobrażenie sobie takiej wizji: Ludzie lubią różne rzeczy, jedni sos pieczarkowy a inny śledzia w oleju, jeszcze jedni grę w siatkę, a następni nienawidzą sportu. Tak samo jest z religią, niemożliwe jest, aby wszyscy wierzyli w jedno. Ludzie mają swoje wyobrażenia, dlatego wyznań jest tak wiele. Są i tacy, którzy są czyści i nie wyznają nic. W tym artykule chciałabym uświadomić wam, że jednak wiara jest nam potrzebna.

Cym jest wiara?
Musimy zacząć od początku. Na czym polega wiara? Co to znaczy wierzyć? Takie pytania najczęściej słyszymy od małych dzieci. Nie możemy wytłumaczyć im skąd wiemy o Stwórcy świata. Na wytłumaczenie swojej wiary nie mamy żadnych dowodów, to właśnie na tym polega wiara. Musimy wierzyć, bo chcemy!
Kto rozpoczął wiarę każdego z nas?
Rodzice. A przed nimi byli dziadkowie. Najczęściej jest tak, że w rodzinie panuje jedna religia. Wasi rodzice przejęli ją po swoich opiekunach, następnie dali ją wam. Jednakże nie każdy z nas musi się z tym zgodzić. My możemy wyznawać całkiem coś innego, jednak najlepiej poczekać z tym do skończenia 18 lat. Porozmawiaj wtedy z rodzicami, powiedz im, że nie czujesz potrzeby modlenia się jeżeli jesteś niewierząca. Myślę, że zrozumieją i pozwolą ci przejść na inną religię.


Na świecie najbardziej rozpowszechniło się chrześcijaństwo, choć niedługo może przegonić je islam. Podam prosty wykres wyznań:
chrześcijaństwo - 33%
islam - 19,6%
niewierzący - 13%
hinduizm - 12,8%
tradycyjne religie chińskie - 6,2%
buddyzm - 6%
inne religie - 4,7%
kulty lokalne - 4%
sikhizm - 0,4%
judaizm - 0,3%

Chrześcijaństwo
Chrześcijanie wierzą w jednego Boga, Trójcę Świętą, Maryję, Jezusa i wszystkich świętych.
Kościół Katolicki a inne religie:
- Kościół katolicki uznaje, że w innych religiach obecne są ,,nasiona'' Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi. Nie odrzuca nic z tego, co jest w tych religiach prawdziwe i święte.
- Kościół katolicki uznaje wszystkich ludzi różnych kultur i tradycji za powołanych do ludu Bożego, czyli wspólnoty zbawionych przez Jezusa Chrystusa. Należą do niej - w różnym stopniu - zarówno wyznawcy innych religii, jak i niewierzący, o ile szczerze szukają Boga i postępują zgodnie z nakazami sumienia.
- Kościół katolicki angażuje się w dialog z innymi religiami. Jego celem jest wzajemne poznanie, wyrażenie szacunku, wspólne pokonywanie trudności i podejmowanie działań na rzecz pokoju, sprawiedliwości społecznej, walki z nędzą i chorobami. Świadczył o tym wielokrotnie papież Jan Paweł II, który spotykał się z wyznawcami różnych religii, zapraszał ich przedstawicieli do wspólnej modlitwy o pokój na świecie, jak na przykład w Asyżu w 1986 roku.

Judaizm
Żydzi to wyznawcy judaizmu, jest ich najmniej z pozostałych religii. Judaizm dał początek chrześcijaństwu, dlatego Żydów nazywamy swoimi braćmi w wierze.
Podobieństwa między judaizmem, a chrześcijaństwem:
- Wiara w jednego Boga i życie wieczne
- Uznanie dekalogu za fundament życia religijno-moralnego
- Cześć dla patryjarchów, np. dla Abrahama, Izaaka i proroków, np. dla Mojżesza, Izaacha
- Odmawianie takich samych modlitw, np. psalmów
- Uznanie Starego Testamentu za słowo Boże
Różnice między judaizmem, a chrześcijaństwem:
- Nieuznawanie przez Żydów Jezusa za Mesjasza, ciągle czekają na jego przybycie
- Odrzucenie przez Żydów wiary w Trójcę Świętą
- Żydzi uznają tylko Stary Testament
- Wiara chrześcijan w dostęp do zbawienia w sakramentach świętych

Żydzi obchodzą święta takie jak: Jam Kippur, Pasha, Bar micwa, Kolacja Sederowa.
Islam
W jednego Boga wierzą także wyznawcy Allaha.
Filary religii islamskiej:
- wyznanie wiary
- pielgrzymka do Mekki
- jałmużna
- post w miesiącu ramodan
- modlitwa

Świętą Ksiągą islamu jest 
Koran
Największym prorokiem dla Muzułmaninów jest 
Mahomet


Każde wyznanie jest do siebie podobne, jedni nie wierzą w Jezusa a inni w Świętych.

Nie obrażajmy wiary innych!
Każdy wyznaje taką religię jaka mu pasuje i inni nie powinni co do tego się wtrącać. Nie możemy również obrażać ludzi ze względu na ich wiarę. Jeżeli tak robisz, świadczy to o tobie i o tym jak wychowali cię rodzice!

niedziela, 28 listopada 2010

Buty Emu

Kupujemy najcieplejsze buty i tak marzną nam stopy, i ciągle narzekamy na uczucie chłodu?

Otóż to. Chcąc zakupić idealne buty na zimowe dni, często sięgamy po katalogi lub odwiedzamy przeróżne galerie, aż wreszcie natkniemy się na emu. Z początku wiele z nas, krzywi nosy na te buty, jednak po dłuższym czasie, stwierdza, że warto zakupić te buty, gdyż są one nieziemsko ciepłe, a poza tym noszone przez same gwiazdy!
Emu z racji tego, że są bardzo uroczym i ciepłym obuwiem, nie są tanie. Ich ceny mogą wynosić od 300 zł, w górę! Przerażająca cena często odraża miłośników superciepłych emu.
Jednak pamiętajmy: emu mają swoją magię i styl i nie pobiją ich żadne buty, nawet te, które weszły w modę tej zimy. Warto zaoszczędzić trochę pieniędzy i zainwestować w porządny but!

Weźmy pod względy chociażby sklep 'ccc', czy 'szewczyk', gdyż niektórzy z nas powiedzą : " tam są emu za 70 zł. " i tu wprowadzają nas w błąd! Jasne, istnieją emu za tyle pieniędzy, lecz jeśli chcemy mieć porządne, nieprzemakalne i ciepłe emu, nie kupujmy tych butów, gdyż są to podróby! Podróbki oryginalnych emu w pierwszym lepszym kontakcie z wodą, nasączą się, i zrobią się nieładne, mokre - jak gąbka. Po za tym ich śliskie podeszwy powodują upadki na zamarzniętej glebie, czy też na śniegu.

Emu mogą być z frędzelkami, wszelkiego rodzaju kokardkami, napisami, ściągaczami, ale również
zwykłe, jednokolorowe :















Gruba podeszwa emu nadaję im uroku, jak i również chroni nasze stopy przed mrozem płynącym z podłoża.
Rozpowszechnienie tych butów jest ogromne, także można znaleźć jest w praktyczniem każdym sklepie obuwniczym!
DeeZee -
ceny sięgają nawet 700 zł, przeważnie od 400 zł. 
schaffashoes -
od 600 zł do 700 zł.
aukcje internetowe takie jak 
allegro -
400 zł - max. 800 zł. 
Divers -
uwaga! nawet za 200 zł!
HD -
200 - 500 zł.
Jak czyścić buty emu?
Ciągłe ich noszenie powoduje, że buty te się niszczą i brudzą, a co za tym idzie? mają nieprzyjemny zapach.
Gdy już kupujemy te buty warto się zaopatrzyć w specjalną szczotkę do zamszu ( gdyż te buty są wykonane z tego metariału ) oraz gąbkę.
potrzebna jest również maką ziemniaczana i soda oczyszczona, możesz iść do mamy do kuchni, i spytać czy posiada i do dzieła :
butki lekko zwilżyć wodą, ale nie zamaczać całych.
delikatnie oczyścić powierzchnie buta.
napchaj do środka gazety, żeby miały ciągle ten sam kształt i postaw je na kaloryferze - szybciej wyschną i Ty, będziesz mogła rozkoszować się nimi szybciej.
wyszuszone emu wystarczy wyszczotkować szczotką do zamszu, aby nie straciły naturalnego koloru!
i oto uproszczony i szybki sposób czyszczenia butów emu.

Te noszące cały świat buty przewędrowały do nas z Australii. Miały one chronić przed chłodem wody, a teraz już używane są do noszenia na powierzchni..
Wykonane są z oczej wełny, także nasza stopa topi się w ich ciepełku. Można nosić je do grubych puchowych kurtek, jak i do.. spodenek i koszulek!

Emu bardzo świetne są nie tylko na zimę, ale również na lato! Ich gruba wełna chroni przed przedostawaniem się ciepła, więc są zwiewne i chłodne, w kompozycji z letnim ubraniem są naprawdę butami wbudzającymi podziw! Pozatym można przebierać w ich najróżniejszych kolorach!








Więc cóż się dziwić, że sprzedaż emu cały czas wzrasta?
Kochasz te superciepłe butki? To wybierz się z mamą to jakiegoś sklepu z ww, lub po prostu pochodź po mieście i naciągnij ją na te śliczne buty! : )

sobota, 27 listopada 2010

Rozwód rodziców przyjaciółki

Wiele z nastolatków, których rodzice się rozwodzą, przeżywa trudne do przezwyciężenia chwile, w których siedząc i myśląc, kto zawinił, obarczają się tym i wypłakują w poduszkę swoje smutki,nie radząc sobie, zagrzebują się w dołku.. Okres kiedy zaczynają się rozprawy sądowe, kto ma przejąć opiekę nad nimi, jest okresem decydującym, wtedy często siedzą na poczekalni i po prostu
płaczą, lub wszystko im obojętne, całe otoczenie i to, z kim będą mieszkać. Tak na prawdę jest to dla nich czas, który zadecyduję o dalszych losach.. Często rozwody rodziców zbliżają do siebie rodzinę, i pomagają tworzyć silniejsze więzy. 
Właśnie w takiej chwili, działaj, gdyż Twoja przyjaciółka czeka, i potrzebuję wsparcia!

Ty, jako przyjaciółka, co masz robić, ażeby taka osoba odczuła Twoją obecność? 
1. Przede wszystkim staraj się odwiedzać przyjaciółkę jak najczęściej, przychodząc do niej na zwyczajne miłe pogawędki.
2. Wyciągnij ją do jakiejś fajnej restauracji w waszym mieście żebyście mogły wypić wspólnie gorącą czekoladę, dyskutując o chłopakach.
3. Wyskoczcie na miasto, na zakupy, lub po prostu pooglądać wystawy, rozważając plusy i minusy nowych kolekcji na ten sezon.
4. Umówcie się grupką, w 3-4 osoby na wspólny wypad do kina na jakąś fajną, śmieszną komedie, co pozwoli rozweselić zdruzgotaną przyjaciółkę.
5. Wybierzcie się do jakiegoś marketu we dwójkę po popcorn i cole i zasiądźcie przed tv, oglądając jakieś horrory, zgaście światło, to na pewno uwydatni klimat, i zarazem pozwoli zapomnieć choć na chwilę o trudnej sytuacji.
6. staraj się pamiętać o jej potrzebach, i o tym co lubi, to pomaga w wyborze właściwego ustroju i klimatu na małą imprezę we dwójkę?
Ty, jako przyjaciółka, jak nie powinnaś się zachowywać wobec bliskiej osoby która jest w takiej sytuacji?
1. nie olewaj przyjaciółki, gdyż doprowadzi ją to, do jeszcze gorszego stanu psychicznego!
2. nie rozpowiadaj o tym wydarzeniu w całej szkole, nie plotkuj, bo zaraz cała szkoła będzie o tym gadała, i ona nie oderwie się od tej myśli.
3. nie unikaj z nią kontaktu twierdząc, że Ty nie umiesz jej w takiej sytuacji pomóc.
4. nie rób głupich min, gdy ona nie jest w dobrym humorze i nie ma ochoty na plotkowanie - trochę wyrozumiałości.

Ty wesprzesz przyjaciółkę w takiej chwili, ona wesprze Ciebie w innej, przyjaźń trzeba
i warto pielęgnować, i uczyć się na swoich błędach, nigdy nie pozwalaj sobie na to, żeby przyjaciółka odczuła niedosyt przyjaźni.








Pamiętaj :
nie wolno też przesadzić, ze swoją obecnością, osoba taka potrzebuję ciszy, spokoju, a nie
wiecznego wysłuchiwania Ciebie, lub ciągłego odbierania telefonów z pytaniem: "jak się czujesz?" bo w końcu i tak za każdym razem będzie Ci powtarzała w kółko to samo " dobrze , nie martw się " i nigdy nie powie Ci prawdy, że jest jej źle, i czuje w sercu pustke..
***
Nie zmuszaj jej też nigdy do niczego, nie chcę, to nie, innym razem, zrozum.. czuję się źle i ma ochotę pobyć sama, w domu, w gronie mamy lub taty, ale również rodzeństwa, jeśli takowe posiada.

Co robić, jeśli przyjaciółka zostaje odsyłana do domu dziecka, daleko, daleko za miastem?
1. Po pierwsze - komórki, które posłużą Wam do komunikowania się, jeśli któraś z Was - nie posiada, szybkie wymienienie się adresami i bądźcie pod stałym kontaktem - listy, czy maile.
2. Pójdź do mamy i zapytaj, czy któregoś weekendu nie przejechalibyście się do domu dziecka, żeby odwiedzić przyjaciółkę, postaw im argumenty, które udowodnią, że zależy Ci na niej.
3. Nie urywajcie kontaktu, i pozostaje z utęsknieniem czekać, aż Ty będziesz ją odwiedzała ; są autobusy czy pociągi.

Dla przyjaźni warto ryzykować życie, nie ma przyjaźni bez zrozumienia i bez wzajemnej akceptacji.
Trzeba umieć szanować przyjaźń, i do niej dojrzeć. Daje to szczęście; trzeba tylko rozumieć i wybaczać. Nie wymagajmy od drugiej osoby bycie odbiciem ideału, skoro sami nie potrafimy wywróżyć sobie tego. Pamiętajmy jedynie, że do przyjaźni potrzebna jest szczerość i wzajemna akceptacja!
Co robić, gdy w szkole wyśmiewają się z Ciebie że kolegujesz się z 'dzieckiem - odludkiem', bo z domu dziecka?
1. Zawalcz o swoje racje! Powiedz im, że są chyba niespełna rozumu, skoro nie rozumieją jej krzywdy <- jeden jedyny raz..
2. Nie reaguj na to, znudzi im się w końcu ciągłe dokuczanie Ci.
Jeśli naprawdę zależy Ci na tej przyjaźni, nic jej nie jest w stanie zniszczyć, głupie docinki, teksty, nie zwracaj na to uwagi, oni tylko swoim tokiem myślenia udowadniają, że tak naprawdę mają mózg wielkości orzeszka!














Przyjaźń buduję się od fundamentów, po wszystkie inne części. Chcesz zburzyć wszystkie uczucia poprzez dzielące Was km? nie! działaj, i walcz o tą przyjaźń. Jest to najcenniejszy skarb!

OCZYWIŚCIE NIE RÓBMY TEGO WSZYSTKIEGO NA RAZ, TYLKO PO KOLEI, JAK TYLKO NAS SERCE POPROWADZI.

Powodzenia dla Ciebie i Twojej przyjaciółki! Razem przetrwacie ten trudny okres. ; )

piątek, 26 listopada 2010

Nie daj się jesiennej chandrze!

Chandra - to stan przygnębienia, złe samopoczucie.

Każdego z Nas dotykają te gorsze i lepsze dni, jednak jesienią jest ich zdecydowanie więcej. Dlaczego ?
Jesień to czas gdy deszcz i mróz jest częstym gościem. Na domiar wszystkiego, to właśnie jesienią pojawiają się pierwsze śniegi, które często zmieszane są z deszczem, przez co na dworze robi się błoto. W takich warunkach nie trudno jest zachorować, co z pewnością każdy z nas nie lubi. Nasze myśli są pesymistyczne, jesteśmy bardziej nerwowi.
Taki nastrój może prowadzić do depresji, a nawet do samobójstw.

Jak sobie radzić z tym nastrojem?

1. Walkę z chandrą zacznij od odpowiedniej diety- jedź dużo warzyw i owoców. Zawierają one dużo witamin A, C i E, które wzmacniają odporność.

2. Korzystaj ze spacerów-Pomimo, że na dworze wieje chłodem, to nie warto cały dzień przesiedzieć w domu. Nawet w ten jesienny czas pojawia się na niebie słońce, z którego warto skorzystać. Ostatnie dni w promieniach słonecznych poprawią nam samopoczucie.

3. Złap trochę energii!- W ciemne, deszczowe poranki, nie chce nam się wstawać z łóżka, moglibyśmy przeleżeć w nim cały dzień. Jak temu zaradzić?
Przełam się, wyjdź na dwór, zaczerpnij trochę świerzego powietrza. Może warto się wybrać z przyjaciółką na zakupy, do kina, zażyć odrobinę relaksu, aby nabrać energii na następny dzień.

4. Najważniejsze pozytywne myślenie.- Przy takiej pogodzie nie trudno o złe myśli, wyolbrzymianie problemów-prawda? Skończ z takim nastawieniem. pomyśl, ze tylko jesienią liście są tak kolorowe. Idź do parku, lasu i po obserwuj, jak wspaniały świat jest właśnie jesienią. Postaraj się o pozytywne myśli. Nie zamartwiaj się ciągle problemami, tylko myśl, że to jak zwykle, w tej chwili ogromny problem, a za kilka dni zwykła błahostka.

5. Dla zdrowia najlepszy jest sport.!- Nie siedź cały dzień w domu. Zamiast spędzać kolejne godziny przed telewizorem czy komputerem zażyj wysiłku fizycznego. Od zawsze wiadomo, że sport jest dobry dla zdrowia. Jego forma jest bez znaczenia: jazda na rolkach, rowerze, taniec, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, można by wymieniać w nieskończoność. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, że dzięki wysiłkowi fizycznemu krew zacznie nam lepiej krążyć i poprawi się samopoczucie.

6. A może krótka wizyta u kosmetyczki?- Idealnym relaksem jest właśnie wizyta u kosmetyczki. Wybierz się do na parę zabiegów i od razu poczujesz się lepiej.

7.Na poprawienie humoru czekolada- To właśnie ona poprawia nam samopoczucie. Nie przejmuj się, że jest kaloryczna, nie musisz zjadać całej, wystarczy parę kawałków;) Po za tym dzięki czekoladzie będzie nam się lepiej uczyć. Zawiera ona węglowodany, które są potrzebne do funkcjonowania mózgu. Mówi się, że po każdych czterech godzinach nauki powinno się zjeść coś słodkiego.

8. Ciepło się ubieraj- Zapobiegnie to przeziębieniu, które jest jedną z przyczyn złego samopoczucia. W każdej chwili będziesz odczuwała komfort i w pełni korzystać z uroku jesieni.


Często bywa tak, że nie mamy siły walczyć z jesienną chandrą. Dlaczego? To właśnie ona powoduje u Nas ten brak sił. Zmęczenie, zły humor te objawy wpływają również na chęć naszej walki z chandrą czy raczej nie chęć.

Nie daj się jesiennej chandrze i zacznij o siebie dbać już dziś.