sobota, 19 marca 2011

Chłopak przyjaciółki

Twoja przyjaciółka znalazła sobie chłopaka, a ty wciąż jesteś sama. Jak zwalczyć zazdrość o nią?

Kiedy Twoja przyjaciółka znajduje sobie chłopaka myślisz, że on może zniszczyć przyjaźń między wami. Zauważyłaś, że poświęca Ci mniej czasu. Cały czas mówi tylko o tym, jaki on jest świetny, a Ty nie możesz już tego znieść i nie wiesz jak jej to powiedzieć. To, że ona znalazła sobie chłopaka to nie koniec świata !


Oto, co powinnaś zrobić:
1. Ciesz się razem z nią! Ona musi widzieć, że ja wspierasz.
2. Pamiętaj, że nikt Ci jej nie odbierze.
3. Jeśli spędza z Tobą za mało czasu to spróbuj z nią o tym porozmawiać.
4. Nie krytykuj jej chłopaka, bo to może ją zaboleć.
5. Jeśli Twoja przyjaciółki ma przejściowe problemy z chłopakiem dodaj jej otuchy.

czwartek, 17 marca 2011

Religie świata

Na świecie istnieje wiele wyznań. Jest to nieuniknione, choć pewnie niektóre z was twierdzą inaczej. Najprostszym sposobem, aby to udowodnić jest wyobrażenie sobie takiej wizji: Ludzie lubią różne rzeczy, jedni sos pieczarkowy a inny śledzia w oleju, jeszcze jedni grę w siatkę, a następni nienawidzą sportu. Tak samo jest z religią, niemożliwe jest, aby wszyscy wierzyli w jedno. Ludzie mają swoje wyobrażenia, dlatego wyznań jest tak wiele. Są i tacy, którzy są czyści i nie wyznają nic. W tym artykule chciałabym uświadomić wam, że jednak wiara jest nam potrzebna.


Cym jest wiara?
Musimy zacząć od początku. Na czym polega wiara? Co to znaczy wierzyć? Takie pytania najczęściej słyszymy od małych dzieci. Nie możemy wytłumaczyć im skąd wiemy o Stwórcy świata. Na wytłumaczenie swojej wiary nie mamy żadnych dowodów, to właśnie na tym polega wiara. Musimy wierzyć, bo chcemy! 

Kto rozpoczął wiarę każdego z nas?
Rodzice. A przed nimi byli dziadkowie. Najczęściej jest tak, że w rodzinie panuje jedna religia. Wasi rodzice przejęli ją po swoich opiekunach, następnie dali ją wam. Jednakże nie każdy z nas musi się z tym zgodzić. My możemy wyznawać całkiem coś innego, jednak najlepiej poczekać z tym do skończenia 18 lat. Porozmawiaj wtedy z rodzicami, powiedz im, że nie czujesz potrzeby modlenia się jeżeli jesteś niewierząca. Myślę, że zrozumieją i pozwolą ci przejść na inną religię. 


Na świecie najbardziej rozpowszechniło się chrześcijaństwo, choć niedługo może przegonić je islam. Podam prosty wykres wyznań:
chrześcijaństwo - 33%
islam - 19,6%
niewierzący - 13%
hinduizm - 12,8%
tradycyjne religie chińskie - 6,2%
buddyzm - 6%
inne religie - 4,7%
kulty lokalne - 4%
sikhizm - 0,4%
judaizm - 0,3%


Chrześcijaństwo
Chrześcijanie wierzą w jednego Boga, Trójcę Świętą, Maryję, Jezusa i wszystkich świętych.

Kościół Katolicki a inne religie:
- Kościół katolicki uznaje, że w innych religiach obecne są ,,nasiona'' Prawdy, która oświeca wszystkich ludzi. Nie odrzuca nic z tego, co jest w tych religiach prawdziwe i święte.
- Kościół katolicki uznaje wszystkich ludzi różnych kultur i tradycji za powołanych do ludu Bożego, czyli wspólnoty zbawionych przez Jezusa Chrystusa. Należą do niej - w różnym stopniu - zarówno wyznawcy innych religii, jak i niewierzący, o ile szczerze szukają Boga i postępują zgodnie z nakazami sumienia.
- Kościół katolicki angażuje się w dialog z innymi religiami. Jego celem jest wzajemne poznanie, wyrażenie szacunku, wspólne pokonywanie trudności i podejmowanie działań na rzecz pokoju, sprawiedliwości społecznej, walki z nędzą i chorobami. Świadczył o tym wielokrotnie papież Jan Paweł II, który spotykał się z wyznawcami różnych religii, zapraszał ich przedstawicieli do wspólnej modlitwy o pokój na świecie, jak na przykład w Asyżu w 1986 roku.


Judaizm
Żydzi to wyznawcy judaizmu, jest ich najmniej z pozostałych religii. Judaizm dał początek chrześcijaństwu, dlatego Żydów nazywamy swoimi braćmi w wierze.

Podobieństwa między judaizmem, a chrześcijaństwem:
- Wiara w jednego Boga i życie wieczne
- Uznanie dekalogu za fundament życia religijno-moralnego
- Cześć dla patryjarchów, np. dla Abrahama, Izaaka i proroków, np. dla Mojżesza, Izaacha
- Odmawianie takich samych modlitw, np. psalmów
- Uznanie Starego Testamentu za słowo Boże

Różnice między judaizmem, a chrześcijaństwem:
- Nieuznawanie przez Żydów Jezusa za Mesjasza, ciągle czekają na jego przybycie
- Odrzucenie przez Żydów wiary w Trójcę Świętą
- Żydzi uznają tylko Stary Testament
- Wiara chrześcijan w dostęp do zbawienia w sakramentach świętych

Żydzi obchodzą święta takie jak: Jam Kippur, Pasha, Bar micwa, Kolacja Sederowa.

Islam
W jednego Boga wierzą także wyznawcy Allaha. 

Filary religii islamskiej:
- wyznanie wiary
- pielgrzymka do Mekki
- jałmużna
- post w miesiącu ramodan
- modlitwa

Świętą Ksiągą islamu jest Koran
Największym prorokiem dla Muzułmaninów jest Mahomet


Każde wyznanie jest do siebie podobne, jedni nie wierzą w Jezusa a inni w Świętych.


Nie obrażajmy wiary innych!
Każdy wyznaje taką religię jaka mu pasuje i inni nie powinni co do tego się wtrącać. Nie możemy również obrażać ludzi ze względu na ich wiarę. Jeżeli tak robisz, świadczy to o tobie i o tym jak wychowali cię rodzice!

wtorek, 15 marca 2011

Jak świetnie spędzić czas?

Zbieranie znaczków i robótki ręczne dawno już przeszły do historii. Poznajcie pięć najmodniejszych zajęć, dzięki którym staniecie się jeszcze bardziej niezwykłe.

TYP: kreatywna i praktyczna
Sama twórz nowe trendy!
Interesujesz się modą, ale niestety na najnowsze jej „krzyki” wciąż nie wystarcza twojego kieszonkowego? Stroje na sklepowych półkach wydają ci się monotonne i bez wyrazu? Żaden problem, świetne ciuchy możesz przecież wyczarować sama! I nie przejmuj się tym, że masz niewielką wprawę w używaniu nożyczek i igły. Na początek spróbuj poprosić o pomoc mamę, babcię albo zaproponować świetną lekcję mody pani od ZPT.

TYP: zaangażowana i świadoma
Chroń i poznawaj naturę!
Uwielbiasz zwierzęta, a wolny czas najchętniej spędzasz na łące albo w lesie? Martwi cię ciągłe niszczenie przyrody? Koniecznie to wykorzystaj i zacznij działać w organizacji ekologicznej! Poszukaj w szkole lub twojej miejscowości oddziału towarzystwa promującego ochronę przyrody albo przyłącz się do akcji „Sprzątanie świata”. Najważniejsze to być aktywnym – tak aby jak najwięcej osób usłyszało o twoich działaniach!

TYP: aktywna i wysportowana
Zapanuj nad swoim ciałem ćwicząc capoeirę!
Capoeira pochodzi z Brazylii. Jest to niezwykłe połączenie technik walki, tańca, muzyki i śpiewu. Niegdyś była to tradycyjna rozrywka czarnoskórych niewolników, dzisiaj świetnie nadaje się także dla nas. Mimo iż capoeira wywodzi się między innymi ze sztuki walki, chodzi tu nie tyle o pokonanie przeciwnika, co o pokonywanie własnych słabości i ograniczeń. I jeszcze ten rytm. Poza tym gry zespołowe: siatkówka lub koszykówka, to świetna okazja do spotkań z przyjaciółmi.

TYP: pomysłowa i spontaniczna
Zainteresuj się mediami!
Prasa, telewizja i filmy to twoja pasja? Nie bądź dłużej tylko słuchaczką czy widzem, zostań człowiekiem mediów! Wiele szkół, kół zainteresowań czy domów kultury organizuje warsztaty fotograficzne, reżyserskie czy dziennikarskie. Spróbuj skontaktować się z redakcją szkolnej gazetki czy regionalnej telewizji. Być może akurat potrzeba tam pomocy nastolatki?

TYP: romantyczna i z fantazją
Spróbuj swych sił jako pisarka!
Tworząc, możesz puścić wodze fantazji. Twoje myśli są nieskrępowane i wreszcie możesz przestać zamartwiać się tym, co pomyślą inni. W pisarstwie chodzi przecież o oryginalność i fantazję. Postaraj się poszukać kółka literackiego czy poetyckiego, a jeszcze lepiej kogoś, kto sam jest autorem książek, redaktorem czy dziennikarzem. Pomoże ci on ocenić twoją pracę i udzieli cennych wskazówek!

niedziela, 13 marca 2011

Horrory

Nie wysypiasz się do szkoły odkąd oglądasz te krwawe filmy ? Boisz się każdej nocy ? Psychologowie radzą, aby w takich sytuacjach zacząć myśleć o dobrych, przyjemnych rzeczach, jednak sceny z horrorów nadal cię prześladują ? Jest to artykuł dla ciebie :):)
Jeżeli myślenie o pozytywnych rzeczach nic nie zmienia, możesz spróbować zbliżyć się do źródła lęku, np. oglądając wspomniane filmiki w towarzystwie kogoś bliskiego, kto będzie Cię wtedy wspierał.Możesz też poszukać informacji( np. w necie ) na temat tych filmów - kto je zrobił, jaką metodą, kto w nich występował itd. Jeśli poznasz te rzeczywiste fakty, może łatwiej ci będzie myśleć o tych filmach jak o fikcji :)
Horrory pobudzają naszą wyobraźnię i w pewien sposób wyostrzają zmysły. Po obejrzeniu takiego filmu jesteśmy bardziej czujni na różne bodźce z otoczenia, takie jak dźwięki, odgłosy, kroki, szepty. Może to oczywiście przerodzić się w paranoję, dlatego nie polecam tego typu kina dla osób o słabych nerwach, bojaźliwych lub takich, którzy przeszli coś strasznego w życiu.

Jest jednak pewna grupka ludzi, która uwielbia krwawe, mrożące krew w żyłach, scenki. Są to tzw. maniacy horrorów :) Mogą podziwiać upiorne twarze, przeraźliwe odgłosy i nie boją się po tym własnego cienia :)
Rzecz jasna, horrory ogląda się jedynie w nocy. Wtedy atmosfera sięga zenitu i można idealnie wczuć się w oglądanie filmu. 

Dla tego typu kinomaniaków polecam :

* "Piątek 13-go"
Horror
Produkcja: USA
Data premiery: 2009-05-22 (Polska), 2009-02-11 (Świat)
Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.
"Piątek trzynastego" to produkcja, która znalazła się na liście 50 najbardziej oczekiwanych premier kinowych 2009 roku.

* Saga "Zmierzch": Księżyc w Nowiu
Thriller/Horror
Produkcja: USA
Data premiery: : 2009-11-20 (Polska) , 2009-11-16 (Świat)
Dystrybutor: Monolith Films
Czarująca opowiastka o miłości w obliczu zagrożenia, niespełnionych marzeniach i wilkołaku, który zakochuje się w byłej dziewczynie wampirka ;d

* "Lustra"
Horror, thriller
Produkcja: USA
Data premiery: 2008-11-28 (Polska); 2008-08-15 (Świat)
Dystrybutor: Imperial - Cinepix
"Lustra" ("Mirrors") to horror oparty na całkiem ciekawym pomyśle związanym z uwięzieniem demonów w lustrach.
To wszystko dla was, horroromaniacy.Niektórzy ludzie po prostu lubią się bać...

piątek, 11 marca 2011

Chłopiec w pasiastej piżamie

- Nie lubię żołnierzy. A ty ?
- Ja lubię. Mój tata jest żołnierzem.Ale nie takim, co zabiera ludziom ubrania.
- To jakim jest ?
- Jest kimś ważnym.



Film pt.,, Chłopiec w pasiastej piżamie’’ to adaptacja książki Johna Boyne o tym samym tytule. 
Akcja rozgrywa się w latach 40- czasie wojny. Bruno- jeden z głównych bohaterów ma 8 lat. Mieszka razem z siostrą i rodzicami w Berlinie. Pewnego dnia jego ojciec dostaje nową pracę, dlatego cała rodzina przeprowadza się na wieś. Bruno nie ma się, z kim tam bawić, jest samotny. W swoim pokoju, przez okno widzi farmę i dziwnych ludzi chodzących w pasiastych piżamach. Chłopiec marzy, aby w przyszłości być odkrywcą. Już na początku, gdy się sprowadzili chciał jak sam powiedział ‘zbadać teren’’ i wyjść za tył domu, ale mama mu nie pozwoliła. Jednak jego odkrywcza natura wzięła górę i pod pretekstem, że idzie się pohuśtać na huśtawce, poszedł zobaczyć, co jest za tyłem domu. Biegł przed siebie, aż ujrzał przed sobą obóz pracy i zagłady żydów. Tuż za siatką siedział chłopiec w pasiastej piżamie- Szmul. Bruno zaprzyjaźnił się ze swoim rówieśnikiem. Dopiero, gdy Szmul wyznał mu, że jest żydem, chłopiec zaczął zdawać sobie sprawę, że nie powinni się przyjaźnić. Mimo tego, Bruno często przychodził do chłopca, dawał mu jedzenie i bawił się z nim, nie zważając na to, że dzieliło ich ogrodzenie. Dalej Wam dziewczyny nie będę zdradzać jak to się potoczy, abyście miały motywację, aby obejrzeć ten film ; ]

Cały film pokazany jest oczami dziecka, które nie zdaje sobie sprawy co tam tak naprawdę się dzieję. W tamtych czasach obóz pracy pokazywany był każdemu, jako świetne miejsce, w pewnym momencie filmu pokazany był nawet film, który Niemieccy oficerowie wyświetlają innym ludziom. Pokazują tam, że jest tam kawiarnia, dzieci mogą się bawić, a rzeczywistość przypomina piekło. Nikt, oprócz nich nie wie, jak jest naprawdę. Oficerowie, którzy ‘pracują’ przy obozie pracy musieli nawet przysięgać na życie, że nikomu nie powiedzą. Jeden z podwładnych ojca Bruno myśląc, że matka chłopca o wszystkim wie mówi do niej, gdy ona widzi dym z kominów:, ‘‘ Kiedy się palą jeszcze bardziej śmierdzą’’. Dopiero, gdy widzi jej minę zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę zrobił. Kobieta nie umie się pogodzić z całą prawdą, uważa swojego męża za potwora… i planuje przeprowadzkę.. Razem z dziećmi. 
Kolejną sprawą jest także prywatny nauczyciel Bruno i jego siostry. Każe im czytać książki historyczne, które żydów stawiają w jak najgorszym świetle. Chłopiec o wiele bardziej woli książki przygodowe, więc z niechęcią czyta te, które każe mu nauczyciel. Całkiem inaczej zachowuje się siostra Bruno, którą te książki interesują. Dziewczyna nawet wiesza sobie na ścianach plakaty z Hitlerem. Teraz taki czyn mógłby oburzyć, ale nie kiedyś. Tak naprawdę ludzie nie wiedzieli, jakim był on człowiekiem. Wszystkie książki opisywały go, jako człowieka wspaniałego. Ku zdziwieniu dziewczynka wie, co tak naprawdę dzieję się tam, na ‘’farmie’’, choć nie wiedziała tego matka. 
Nawet żydzi będący w tym obozie nie zdawali sobie sprawy, co dzieję się w jednym z pomieszczeń. Gdy zniknął ojciec Szmula, on powiedział Brunowi, iż jego tata poszedł gdzieś i już nie wrócił. Nie wiedział, co się z nim stało, nikt nie wiedział. 

Ironią jest to, że Bruno zazdrościł Szmulowi. Mówił, że on jest w tym domu sam, nudzi się, podczas gdy chłopiec z innymi cały czas się bawi. Myśli, że numery, które żydzi mają na ‘’piżamach’’ są częścią zabawy.... nie wie, jak bardzo się myli. 

Cały film chwyta za serce, w szczególności widok Szmula, a zwłaszcza po tym, gdy został pobity. Scena końcowa sprawiła, że ja sama się popłakałam. Jest to jeden najlepszych filmów, jakie oglądałam. Zmusza do refleksji, pokazuje prawdę o obozie koncentracyjnym i propagandzie, którą kiedyś głosili Niemcy. 
Wielka pochwała należy się także głównym bohaterom- Brunowi ( w tej roli Asa Butterfield ) i Szmulowi ( w tej roli Jack Scanlon ). Mimo swojego młodego wieku nadali temu filmowi charakter i styl. Prawdopodobnie gdyby nie ich gra film nie byłby niczym specjalnym. Wierzę, że o tych chłopcach jeszcze usłyszymy, jeśli nie w najbliższym czasie, to, gdy dorosną, bo takiego talentu zmarnować nie mogą ; )

Bardzo serdecznie zapraszam do obejrzenia tego filmu. Jest on naprawdę wzruszający. Takie filmy są nam potrzebne, przynajmniej po to, abyśmy zobaczyli w końcu, co to znaczy prawdziwy obóz pracy i zagłady żydów. 

W jednym z komentarzy w dodatkach do wydania DVD, reżyser ujawnia cel powstania filmu. Ambicją Marka Hermana jest, by film znalazł się na liście obowiązkowych tytułów w ramach zajęć szkolnych i służył ku przestrodze pokoleniu, które już wkrótce opowieści o obozach zagłady może włożyć między krwawe anime. ( Cytat ze strony film.web właśnie o tym filmie)


Oto zwiastun filmu. Już on sam pokazuje magię tego wspaniałego filmu :
http://www.youtube.com/watch?v=TDMl7lANu24&feature=player_embedded

środa, 9 marca 2011

Pierwszy rozbiór chłopaka

Zapewne jesteście ciekawi na co My - dziewczyny zwracamy uwagę podczas pierwszego spotkania z wami ...? Oto kilka podpowiedzi, jak zrobić na nas wrażenie.

Oczy - mówi się, że „Oczy są zwierciadłem duszy”… większość dziewczyn zwraca na nie uwagę, niektóre z nas lubią niebieskookich, inne zielonookich, lub czarnookich przystojniaków. Rzęsy też są bardzo ważne, nie muszą być megadługie, ale fajnie jak przekraczają średnią krajową.

Skóra jak marzenie- oczywiście zadbana cera to podstawa. Ogolona, gładka, bez pryszczy zawsze przyciągnie niejedno nasze spojrzenie.

Zęby - świerzy oddech, zniewalający uśmiech oraz białe, zdrowe zęby to połowa sukcesu w drodze do naszego serca. Dlatego też chłopaki warto od czasu do czasu wybrać się do dentysty i zadbać o jamę ustną.

Klatka piersiowa - z pewnością każda laska zwraca uwagę na okolice klatki piersiowej. Dobrze wyrzeźbiony tors i lekko umięśniony brzuszek przyciąga nasze spojrzenia. Wizyta w siłowni zatem mile widziana.

Ręce miłości - czyste, zadbane i elegancko obcięte paznokcie są wizytówką zarówno każdego mężczyzny jak i kobiety. Większość z nas przywiązuje uwagę do sposobu, w jaki facet podaje rękę na powitanie bądź pożegnanie. Czułym i delikatnym chłopakom na pewno nie pozwolimy odejść.

Włosy - o nie również warto zadbać. Modnie obcięte, fajnie ułożone i nic więcej nie potrzeba.

Ubiór - czysty, schludny ubiór to podstawa! Oczywiście dodatkiem do tego mogą być także perfumy, ale pamiętajcie chłopaki, nie wylewajcie na siebie całej buteleczki perfum, bo na pewno na dziewczyne taki intensywny zapach nie zadziała pozytywnie.

No panowie, czasem wystarczy tak niewiele, żeby spodobać się dziewczynie naszych marzeń. Tak więc do dzieła! 

poniedziałek, 7 marca 2011

Przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną

Bardzo dużo osób zadaje mi to pytanie: „Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną?” Każdy ma własne zdanie na ten temat. Jak jest naprawdę? Nigdy się nie dowiemy. No niestety.

Z jednym się zgadzam „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”. To się da zauważyć. Mamy zupełnie inne poglądy na poszczególne rzeczy. Nie mówiąc już o zupełnie innych charakterach. Myślę, że każda z Nas przeżyła coś w stylu „zakochałam się w moim przyjacielu”, albo coś całkiem odwrotnego „mój przyjaciel we mnie”. I teraz pytanie: Powiedzieć mu czy milczeć? I tutaj też całkowita dowolność:). Załóżmy, że mówimy mu o wszystkim, co do niego czujemy itd. A tu nagle okazuje się, że ON ma kogoś (tzn. dziewczynę). No i co wtedy? Niestety… Zwykle kończy się to po prostu rozsypaniem przyjaźni. To tak bardziej pesymistycznie.

A teraz część optymistyczna. Znam bardzo dużo osób, np. swoich znajomych, którzy przyjaźnią się już od dzieciństwa i jest między nimi wszystko w porządku. (Mowa oczywiście o przyjaźni między chłopakiem i dziewczyną). Więc dlaczego zakochujemy się w sobie? Jak to w ogóle możliwe. No uwierzcie, że możliwe. Ja sama w swoim życiu miałam kilka takich wzlotów i upadków. Za każdym razem kończyło się to tak samo : koniec przyjaźni; znajomości. Aż trafiłam na mojego teraźniejszego najlepszego przyjaciela. Ale mojej opowieści słuchać przecież nie będzie. A i tak łatwo się domyśleć jaka była nasza historia.

Więc na sam koniec zadaję Wam pytanie : „Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną?” Czekam na Wasze opinie. Wypowiedz się! 

sobota, 5 marca 2011

Odkochiwanie

Wiele osób na tym świecie zakochało się w nieodpowiedniej osobie.


Niżej znajdziecie kilka moich rad na takie przypadki.

1. Zerwij z tą osobą kontak.

2. Wykasuj jego/jej namiary ( numer telefonu, numer gadu gadu, ... ).

3. Masz jej ( tej osoby ) zdjęcie?
Zrób z niej diabełka!

4. Zajmij się czymś typu skręcanie długopisów,....

5. Poszukaj w niej jak najwięcej wad.

6. Sprubój myśleć o czymś przyjemnym.

7. Spędzaj dużo czasu z przyjaciółmi.

8. Nie oglądaj filmów romantycznych.

9. Częściej wpadaj na forum tej strony. 
Poprawi Ci się nastrój.

10. Znajdź sobie nowego partnera.
TO NAJLEPIEJ DZIAŁA!!!


O ile możesz to walcz o nią/niego. 
Bo jak to wcześniej pisałem:
- Miłość czyni cuda! :yes:


Nie krytykować!!!
Jak masz inne metody to zapisz je w komencie!!!

czwartek, 3 marca 2011

20 powodów, dla których warto mieć Tę drugą osobę

1) Razem przechodzicie dobre i złe chwile
2) We dwoje zawsze raźniej
3) Jest z kim spędzić wolny czas
4) Jest dla kogo żyć
5) "Miłość dodaje skrzydeł" - czujesz, że możesz wszystko
6) Zakochanie to najpiękniejszy okres w życiu człowieka
7) Gdy jesteś z nim/nią zapominasz o wszystkim
8) Miłość leczy wszystkie rany (nie fizyczne)
9) Wspólne wyjście (randki, spacery itp.) zostają w pamięci
10) Miłość zmienia ludzi ze złych na dobrych
11) Masz się z kim całować (a jest to boskie)
12) Zwiększa się samoocena
13) Masz o kim myśleć
14) Twoje życie jest bardziej atrakcyjne
15) Nie musisz szukać partnera :)
16) Masz kogoś komu na Tobie zależy
17) Masz kogoś kto zawsze służy Ci pomocą
18) Masz powód do radości gdy go/ją widzisz
19) Jest Ci dobrze gdy z nim/ją jesteś
20) Nie musisz się prawie niczym przejmować, bo go/ją obchodzi to, że jesteś!
No ale nie ma co próbować zakochać się na siłe, bo źle to wyjdzie:rol:. Rozluźnij się.... 
Rozglądnij w około.....
SZANUJ WSZYSTKICH! (prócz wrogów)
Zadbaj o wygląd a napewno kogoś znajdziesz!!!
Miłość czeka za drzwiami.... Choć czasem tego nie zauważamy.....
Życzę powodzenia! Good luck!

wtorek, 1 marca 2011

Żarty, żarciki, kawały, dowcipy

Z tego względu, że śmiech to zdrowie i do tego, że ja uwilbiam się śmiać postanowiłem umieścić 2 żarty ( które nie muszą być śmieszne, bo moje ), 3 dowcipy.

1. Najpierw moje durne żarty.

a. Gdy dostaję pałe w budzie to mówię to do mamy w ten sposób:
Mamo jestem gejem ( dostałem 2/3 jedynki; zmieniam religię; musisz zapłacić za to, że wybiłem szybę w szkole;... ). Chwilka ciszy i mówię:
Żartowałem, dostałem tylko jedną jedynke w szkole... Od razu się zmywam.

b. Żart tylko dla Ciebie śmieszny, stosowany na wrogu.
Podchodzisz do tej osoby i sprawiasz jej komplement (np. fajna fryzura ), następnie mówisz, żeś żartował/a.

2. Dowcipy.

a. Przed sądem oskarżony wyjaśnia, dlaczego zabił przechodnia:
- Jadę sobie spokojnie ulicą, nagle jakiś facet zatrzymuje mnie i mówi:
- Dawaj pieniądze!!
- Dlaczego? - pytam groźnie.
- Prima Aprilis!!
To ja mu naplułem w oko i mówię:
- Śmigus Dyngus!!
Wtedy on gasi papierosa na moim czole i mówi:
- Popielec!!
No więc ja go przydusiłem i mówię:
- Zaduszki!!

b. Rodzina je spokojnie obiad, aż tu nagle wpada Jasiu i drze się:
- Mamo, babciu, siostro, Tatuś się powiesił na poddaszu.
Wszyscy rzucają łyżki i talerze i pędza po schodach na górę, a Jasiu spokojnie:
- Prima aprilis...
No to wszyscy wielkie "UFFFFF"...
A Jasiu kończy:
- ... w piwnicy... 

c. 
Trzech kolesi zastanawia się jak rozdzielić miedzy sobą skrzynkę jabłek. Jeden rzucił pomysł, ze będą wymyślać wierszyki, kto wymyśli ten bierze tyle jabłek ile jest w jego wierszyku. 
Zaczyna pierwszy: 
- "Mickiewicz pisał wiersze, ja biorę jabłko pierwsze" 
Drugi mówi: 
- "Mickiewicz pisał wiersze długie, ja biorę jabłko drugie" 
Trzeci myśli, myśli i mówi: 
- "A ch...i wam wszystkim w d...e , ja biorę jabłek cała kupę"